Konwaliowy na 3 kajaki

czerwca 10, 2014

Bajdarka - kajak składany, nocleg Samotnia.

Po raz kolejny wybieramy się na szlak konwaliowy. 
Wspólnie z dwójką znajomych startujemy w Wieleniu. Rozłożenie kajaka zajęło nam godzinkę. Zwodowaliśmy się na kanale prowadzącym do jeziora Wieleńskiego.
Na początek powitały nas wielkie fale, jednak kajak dzielne sobie z nimi radził. Kolejne jeziora były już spokojniejsze. 
Po kilku godzinach wpłynęliśmy do baaardzo zarośniętego kanału Błotnickiego. Trzeba było przedzierać się przez gęste trzciny pełne pająków, a kanał zdawał się nie mieć końca. Po pokonaniu dwóch kolejnych jezior i malowniczych kanałów dopłynęliśmy do jeziora Wielkiego gdzie w Samotni zaplanowaliśmy nocleg.Rozbiliśmy namioty, rozpaliliśmy grilla i oddaliśmy się relaksowi. Przy okazji odbyły się chrzciny kajaczka. Został on nazwany z ukraińska Bajdarką.


Następnego dnia wyruszyliśmy w miarę wcześnie ale upał i tak dawał się już mocno we znaki. Po przepłynięciu kanału Boszkowskiego dotarliśmy przepustem pod jezdnią do zastawki. Tutaj przerzuciliśmy kajaki na jezioro Dominickie. Pokonaliśmy je w miarę szybko i wpłynęliśmy w kanał prowadzący do jeziora Krzywce z małą przerzutką przez drogę. W połowie jeziora Krzywce należy wyciągnąć kajaki na brzeg. Znajduje się tam jedyne dogodne do tego miejsce, prowadzące do drogi na Papiernię. 3 kilometrowa przewózka wiedzie przez sosnowy las piaszczystą drogą i daje nieźle w kość. Na szczęście wózki dobrze się spisały, a nasz składak pomimo większych gabarytów dało się łatwo przewieźć.


Po dotarciu do brzegu jeziora rzuciliśmy się do wody. Schłodziliśmy się, odpoczęliśmy i kontynuowaliśmy nasz spływ w dużym skwarze.
Dalsze jeziora i kanały nie dostarczyły niespodzianek. Późnym popołudniem dotarliśmy z powrotem do Wielenia domykając pętlę.


Pętla konwaliowa, 7-8.06.2014 r.

You Might Also Like

0 komentarze

Instagram