Černá hora - Janské Lázně

lutego 23, 2014


Ostatni w tym sezonie wypad na narty. Jedziemy z koleżanką na jeden dzień do Jańskich Łaźni. Od znajomych nasłuchałyśmy się o idealnych warunkach zjazdowych tam panujących więc postanawiamy to sprawdzić.
Jańskie Łaźnie leżą we wschodniej części Karkonoszy, w dolinie Janskiego potoka pod Czarną górą (1299 m n.p.m.). Ośrodek w Jańskich Łaźniach ma jedyną w Czechach 8mio osobową kolej gondolową i nartostrady każdego stopnia trudności. Saneczkarze mogą skorzystać z 3,5 kilometrowej, najstarszej w Czechach trasy saneczkowej, przygotowanej wyłącznie dla nich.
ČERNÁ HORA - PEC POD SNĚŽKOU jest regionem narciarskim powstałym z połączenia ośrodków: w Jańskich Łaźniach, Pecu pod Śnieżką, Wielkiej Upie, Czarnym Dole, Swobodzie nad Upą oraz częściowo w Małej Upie. Obowiązuje tu wspólny karnet. Ośrodek proponuje tym, którzy tu przyjadą, każdy rodzaj tras zjazdowych o całkowitej długości ok. 41 km, gdzie każdy narciarz czy snowboardzista znajdzie coś dla siebie - interaktywna mapa ośrodka. Bardzo ciekawą i jedyną taką w Czechach atrakcją jest unikatowe połączenie dwóch największych ośrodków narciarskich Černéj Hory (Janské Lázně) i Pec pod Sněžkou na nartach i za pomocą ratraków SkiTour. Część trasy narciarze pokonują na nartach, a część dwoma specjalnymi ratrakami. Z Jańskich Łaźni można dzięki temu zjechać do Peca pod Śnieżką bez konieczności korzystania ze skibusu, a z powrotem do Jańskich wrócić darmowym skibusem. My tym razem ze SkiTouru nie skorzystamy bo czasu mało ale na pewno następnym razem nie oprzemy się tej atrakcji.
Przed 11.00 dojeżdżamy na miejsce. Tuż przed ośrodkiem znajduje się wielki parking samochodowy. Parkujemy, kupujemy karnety i ustawiamy się w kolejce do wagonów. Wjeżdżamy na szczyt Czarnej Góry i oddajemy się białemu szaleństwu. Na szczycie Czesi częstują gości wódeczką na rozgrzanie. Stoi też ratrak SkiTouru i czeka na pasażerów. Nartostrady są sztucznie dośnieżane, śniegu już jak na lekarstwo. Mimo to całkiem dobrze nam się zjeżdża. 


 
Po całym dniu intensywnych zjazdów zadowolone wracamy do domu. Na pewno jeszcze nie raz tu zawitamy.

Černá hora - Janské Lázně, 22 lutego 2014

You Might Also Like

0 komentarze

Instagram