Karp pod gwiazdami i szczęście w nieszczęściu

października 15, 2012


Karp pod gwiazdami czyli astronomiczna kolacja w sercu Doliny Baryczy to impreza organizowana przez „Zagrodę Grabownica” w ramach obchodów "Dni Karpia". Zainteresowane tym wydarzeniem rezerwujemy nocleg w Zagrodzie i jedziemy.
Po dojechaniu na miejsce idziemy na długi spacer wokół stawów. 
Na godzinę 18:00 wracamy na kolację "Karp pod gwiazdami". Goście mogą "do syta" kosztować potraw rybnych przygotowanych wg receptur Zagrody: galaretka z amura, (laureat I miejsca konkursu „Mistrz Karpia” 2011 w kategorii „Potrawa z ryby słodkowodnej na zimno”), carpaccio z marynowanego suma, zupa rybna na pikantną nutę, karp po milicku, amur z patelni, pulpeciki z karpia w sosie śmietanowo-musztardowym z kaparami. 
Po sutym poczęstunku astronomowie z Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego opowiadają "O ciemnym niebie, słońcu i dobrej pogodzie". I tak zaspokojone potrawami "o niebiańskim smaku" i sporą porcją wiedzy udajemy się na taras, aby przez olbrzymie teleskopy obserwować planety i inne ciała niebieskie oraz tajemnice jesiennego nieba.


Następnego dnia udajemy się na "Spotkanie z przyrodą" połączone z dniem otwartym w gospodarstwie rybackim w Wierzchowicach. Na odwiedzających czeka tu wiele atrakcji m.in. obserwacja ptaków z ornitologiem, zapoznanie się pracą rybaka i kosztowanie grillowanego i wędzonego karpia. 
My z samego rana idziemy na ptasi spacer z ornitologiem, a na piknik docieramy po spacerze.


 
   

 
    

Po południu jedziemy na Radziądz obserwować z wieży noclegowisko żurawi.
Widowisko i słuchowisko jest po prostu niesamowite.

Niestety Powrót do Leszna okazał się feralny. W Rawiczu zorientowałyśmy się, że zostawiłyśmy sprzęt fotograficzny w czatowni. Podczas nerwowego powrotu po sprzęt miałyśmy poważny wypadek. Skasowałyśmy samochód. Na szczęście zupełnie nic nam się nie stało i wszystko dobrze się skończyło. Takie szczęście w nieszczęściu.

Krośnice, 13-14 października 2012

You Might Also Like

0 komentarze

Instagram