Piękna Stara Rzeka

lipca 16, 2012

Kajaki, trzciny, przeszkody, piękno przyrody.

Znajomy zaproponował nam udział w małym, kameralnym spływie kajakowym z Miastka do Lginia. Oczywiście zgadzamy się i z ochotą jedziemy na miejsce startu.
Stara Rzeka wraz z Południowym Kanałem Obry tworzą nizinny szlak kajakowy będący alternatywą dla pobliskiej Pętli Konwaliowej, zdecydowanie mniej uczęszczany niż ona sama. Stosunkowo łatwo dostępny w poszczególnych etapach dzięki czemu można go sobie dostosować do własnych potrzeb. Szlak miejscami jest mocno zarośnięty i zmusza do mozolnego, ręcznego przeciągania się przez gęste trzcinowiska. 

My płyniemy odcinek "Starej Rzeki" w trzy kajaki kanałem do jeziora Lincjusz. Trzymając się szlaku konwaliowego należałoby płynąć w lewo, my jednak szukamy Starej Rzeki prowadzącej do Lginia. 


Nie bez trudu odnajdujemy zarośnięty wpływ do kanału. Przedzieramy się przez zwalone drzewa i trzcinowiska. 
Stara Rzeka rekompensuje nam cały trud. Jest piękna pogoda, jest zielono, jest dziko, jest pięknie.W pewnym momencie wpływamy na tak zarośnięty trzciną obszar, że tracimy orientację i nie wiemy w którą stronę płynąć. Na szczęście odnajdujemy prześwit i płyniemy dalej. Na zalesionym odcinku rzeki trafiamy na kilka przeszkód, które sprawnie pokonujemy. Kanał prowadzi wzdłuż granicy województw - wielkopolskiego i lubuskiego. 
Docieramy do jeziora Lgińsko Duże, robimy chwilę przerwy i płyniemy kanałem do jeziora Lgińsko Małe. Czekamy na samochód, który zabiera nas z kajakami z powrotem.

 

Miastko - Lgiń "Stara Rzeka" 14.07.2012

You Might Also Like

0 komentarze

Instagram