Zachwycająco na kanałach

kwietnia 13, 2015

kajki, spływ kajakowy, Kanał Kokot, Kanał Książęcy, Orla, piękna przyroda

Tegoroczny spływ "książęcy" z Radkiem Mrówką kajaki za friko obfitował w sporą grupę osób chętnych na wiosenny spływ. Startujemy z mostku przy drodze.
Nasze obawy wzbudziła gromadka dzieci, zachowująca się dość hałaśliwie. Wiadomo, że nie sprzyja to obserwacjom przyrodniczym. Ruszamy jako pierwsze przed całą ekipą by delektować się kanałami i rzeką w samotności.Tym razem płynęłyśmy przy rekordowo niskim stanie wody. Miejscami była to tylko wąska stróżka i trzeba było uważać żeby nie utkwić na mieliźnie. 


Na kanale Książęcym lawirowałyśmy pomiędzy gałęziami szukając słabego nurtu. W pewnym momencie zauważyłyśmy lisa przyglądającego się nam z ciekawością, a za chwilę przeszło tuż przed nami stado łani. Dlatego tak bardzo lubimy te tereny. Jest tu pięknie, spokojnie i dziko.

Po dopłynięciu do kładki, na której zawsze robimy przerwę, wysiadłyśmy z kajaka by poczekać na resztę ekipy. W tym czasie zadzwonił Radek, żebyśmy płynęły dalej same ponieważ oni już kończą. Dzieci miały już dość. 

Przez olbrzymie mielizny ledwo dało się płynąć.Z rzadszych ptaków spotkałyśmy błotniaka zbożowego, kląskawki, myszołowa, zimorodki, nurogęsi. 


   
Spływ jak zawsze był udany, przyjemnie otworzył nam sezon kajakowy.

Kanał Kokot, Kanał Książęcy, Orla - 12 kwietnia 2015

You Might Also Like

0 komentarze

Instagram