Dom spokojnej starości

października 09, 2018


Budynek najprawdopodobniej był przychodnią zakładową położonej po sąsiedzku odlewni żeliwa. Remont i przystosowanie pod dom starości nastąpił w 2007 roku.
Obiekt był nastawiony na osoby starsze niepełnosprawne, był zdolny przyjąć 70 osób w 28 pokojach. Posiadał recepcję, pomieszczenia dla personelu, kuchnię, jadalnię, pokój dzienny, pokój gościnny, bibliotekę, kaplicę, pokoje rehabilitacyjne. Ze względu na wysokie ceny pobytu - 2,5 tys. złotych za miejsce w 3-osobowym pokoju - został zamknięty w 2008 roku.Z zewnątrz wygląda bardzo dobrze - co prawda posesja jest zarośnięta, ale budynki pomalowane i ładne. W środku natomiast obraz totalnej dewastacji. Wszystkie instalacje skute przez złomiarzy, drzwi powyłamywane a wyposażenie rozkradzione i zniszczone. 
 

Obiekt aktualnie stał się swoim cieniem i jednym z wielu przykładów marnotrawstwa w Polsce. Najbardziej razi fakt pozostawionego na pastwę losu drogiego sprzętu, który mógł służyć jeszcze długie lata. Dlaczego nikt nie oddał sprzętów ludziom potrzebującym lub instytucjom, które potrafiłyby go odpowiednio spożytkować?!   

Nie mieści się człowiekowi w głowie jak można było skazać to wszystko na tak bezsensowne zniszczenie i dopuścić do tego by luksusowy obiekt z pełnym wyposażeniem stał się miejscem libacji i noclegownią dla bezdomnych. 

23.09.2018

You Might Also Like

2 komentarze

Instagram