Pałac w Wierzchowicach

kwietnia 06, 2019


Nieduży, ładny pałac z II połowy XVIII w. Eksploracja nie była możliwa. Pałac zamknięty i pilnowany. 
  

Budynek w dobrym stanie, restaurowany w XIX w., założony na prostokącie z płytkimi bocznymi ryzalitami, dwu- i trzytraktowymi, jedno- i dwukondygnacyjny, kryty dachami łamanymi czterospadowymi, w ryzalitach ozdobionymi lukarnami. Ostatni remont w 1990 r. 
Pałac dość znacznie oddalony od drogi, oddzielony od niej fragmentem parku. Na wschód od pałacu zamyka kompozycje przestrzenną rozległy staw z niewielka wyspą. Na zachód od pałacu usytuowano duży zespół folwarczny podchodzący dość blisko do rezydencji. 

17.03.2019

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Witam chcielibysmy uzyskac wiecej info na temat tego palacu w Wierzchowicach.Jestesmy zainteresowani historia oraz ogladniecia na zywo tego pieknego palacu.Mozliwe tez ze mamy na ten temat duzo ciekawych informacji. Prosze o odpowiedz na nr.tel.577377141 lub mail podany w komentarzu.Z gory dziekuje za pomoc.G

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam, niestety nic więcej nie wiem na temat tego pałacu. Jedynie to, co znalazłam w necie. Obejrzałam go tylko z zewnątrz. Na internetowej stronie pałacu są namiary tel i email do osoby, z którą można się umówić na obejrzenie wnętrz - tak mniemam.

      Usuń

Instagram